ارزش تكنیك های چند متغیره در تحلیل اطلاعات (آمار)

دسته بندی آمار
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 21
حجم فایل 22 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

به نام خداوند بخشنده مهربان

ارزش تكنیك های چند متغیره در تحلیل اطلاعات:

در سال های اخیر شاهد پیشرفت های قابل توجهی در سخت افزار كامپوتر بوده ایم.ظرفیت سرعت و ذخیره pcs هر هجده ماه دو برابر می شود و این در حالی است كه هزینه آن كاهش می یابد.

بسته های نرم افزاری آماری با ویندوزهای كاربر نقش مهمی را در عصرclik-and-point ایفا می كنند.سالیان متوالی داده ها حاصل بررسی های گوناگون بودند امروزه در انبار داده ها انبوهی از اطلاعات ذخیره شده است به گونه ای كه می توان اطلاعات ارزشمندی راجع به مشتریان و كاركنان كسب نمود.تعدادی از این اطلاعات را می توان به وسیله روش های آماری ساده تجزیه و تحلیل نمود.اما در اكثر مواقع نیازمند تكنیك های پیچیده تری هستیم.امروزه اكثر محققان علاقمند به استفاده از بیش از متغیر ه هستند و بنابراین وجود تكنیك های چند متغیره آماری ضروری میباشد.

علاوه براین، تصمیم گیر ندگان تجاری و مصرف كنندگان به منظور اتحاذ تصمیم و انتخاب تمایل دارند از اطلاعات زیادی استفاده كنند.در نتیجه تاثیرات بالقوه بر رفتار مصرف كننده و واكنش  های تجاری فراوان می باشد. تكنیك های چند متغیره ناشی از نیاز تجار به توجه نمودن به برخی پیچیدگی ها است.

 

تجزیه جند متغیره چیست؟

تجزیه چند متغیره به گروهی از شیوه های آماری اشاره دارد كه مقیاس های چندگانه هر ویژگی با شیء مورد بررسی را به طور همزمان تجزیه و تحلیل می كند.شیوه های آماری چند متغیره كه در این فصل به بحث راجع به آن خواهیم پرداخت شیوه های آماری یك متغیره و دو متغیره گسترده شده هستند كه در فصل پیشین نكاتی راجع به آنها ارائه نمودیم.تحلیل چند متغیره در تحقیقات بازاریابی به دلیل اینكه بیشتر مشكلات تجاری چند بعدی هستند بسیار مهم می باشد.به ندرت شركت ها و مشتریانشان بر اساس یك بعد توصیف می شوند اتخاذ تصمیم در بازدید از یك رستوران اغلب به فاكتورهایی از قبیل كیفییت،تنوع و هزینه غذا؛ محل رستوران و خدمات بستگی دارد. هنگامی كه شركت ها برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان خود پایگاه داده ای راه اندازی می كنند، این پایگاه ها اغلب شامل اطلاعات گسترده ای مانند جمعیت شناسی،شیوه زندگی،كد پستی و شیوه خرید مشتریان می باشد.

طبقه بندی شیوه های چند متغیره:

چالش موجود در میان محققان بازاریابی تعیین شیوه  آماری مناسب برای مشكل مذكور می باشد.چندین شیوه پیشنهاد شده است. طبقه بندی سودمندی از بیشتر تكنیك ها ی آماری چند متغیره در كادر 1-18 ارائه شده است.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *