دانلود تحقیق شنا (تربیت بدنی)

دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 87
حجم فایل 144 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مقدمه

پیشرفت دانش و تكنو لوژی و توسعة همه جانبة آن امروزه در تمامی شئونات زندگی بشری وارد شده و روز به روز اثرات آن در نحوه و چگونگی زندگی افزون تر می گردد. پیشرفت دانش و تكنو لوژی امروزه محدود به استفاده از ماشین آلات وبهره دهی خاصه بخشهای كشاوزی نبود بلكه در تمامی جهات اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی كاربرد علمی پیدا كرده است . در چند دهة گذشته بخصوص در دهة آخر كاربرد تكنیك و وسائل تكنیكی در امر ورزش بطور غیر قابل انتظاری گسترش پیدا كرده است . بنحوی كه ورزش بطور عامه و رشته های ورزشی بطور خاص بدون یاری وكمك گرفتن از وسایل پیشرفته و مدرن امروزی قادر به ادامة حیات خود  نمی باشند.

تاریخچه شنا

شنا از دوره پیش از تاریخ به عنوان ورزشی شناخته شده  ثبت گردیده است. اولین رکورد شنا منتج شده از نقاشی های عصر سنگی به 6000 سال پیش باز می گردد که 2000 سال قبل از میلاد مسیح می باشد. بعضی از منابع قدیمی تر شامل گیل گمش ، ایلیاد ، اودیسه و کتب مقدس انجیل و تورات ، و کتب حماسی دیگر در مورد شنا صحبت نموده اند. 

قرون وسطی  تا سال 1800

 

در قرون وسطی شنا یکی از هفت توانایی اصلی شوالیه ها محسوب می شد البته با زره. اگرچه شنا بدون لباس خیلی راحت تر است اما در قرون وسطی شنای بدون لباس کمتر متداول بود.به طور مثال در قرن 16 میلادی بر طبق یک متن به دست آمده از آن دوران شنای کودکان بدون لباس در مکان های عمومی ممنوع بود. در سال 1538 نیکولاس وینمن که پروفسور زبانشناس آلمانی بود اولین کتاب در زمینه شنا را تالیف نمود. هدف او تمرین و ورزش نبود ولی در عوض میزان غرق شدگی را کاهش داد

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *