ضرورت آموزش مربیان تربیت بدنی در زمینه طب ورزشی (تربیت بدنی)

دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 190
حجم فایل 151 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

ضرورت آموزش مربیان تربیت بدنی در زمینه طب ورزشی

 از آنجا كه مربی ورزش درتماس نزدیك با ورزشكار است و بیشترین تأثیر را روی او دارد ، توجه به كیفیت و كمیت آموزش مربیان از اهمیت خاصی برخوردار است . این آموزش‌ها ، چنانچه از ابتدا و در زمینه‌ های متنوع به اجرا در آیند ، بی‌شك می‌توانند پایه‌ریزی ورزشی صحیح وعلمی در رشته‌های گوناگون باشند . مربیان در درجات متفاوت تحصیلی ، خصوصاً تحصیل كنندگان دانشكده‌های تربیت بدنی میتوانند در كنار درسهای عملی و تئوری مختلف ، از زمینه‌های علمی مكمل ورزش نیز بهره جویند .

 در بخش طب ورزشی كه جزء لاینفك علوم ورزشی می‌باشد ، اهمیت موضوع بسیار بالاست . آموزش زمینه‌ های مختلف طب ورزشی شامل تغذیه ورزشی ، روانشناسی ورزشی ، علم تمرین ، حركات اصلاحی ، بیماریها و ورزش ، دوپینگ ، آسیب شناسی در رشته‌های ورزشی و نحوه برخورد با آسیب‌ها و نوع درمان آنها در صورت اجرای مناسب ، میتواند ورزش علمی و جذاب را كه از نظر پزشكی هم ضامن سلامتی باشد ، رقم بزند .

اگر به تعریف ورزش ازدیدگاه پزشكی توجه كنیم كه عبارت است از فعالیت با نشاط جهت زندگی سالم در می‌یابیم كه زمینه‌های ایجاد این نوع حركات را ، در آ‌موزش صحیح ورزش با توجه به اصول علمی و طب ورزشی خواهیم یافت . متاسفانه در حال حاضر ، یا به موضوعات ذكر شده توجه نمیشود یا در صورت وجود سرفصل‌های طب ورزش در آموزش مربیان ، تدریس مباحث آن توسط افراد غیر متخصص صورت می‌گیرد .

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *