مكانیك مقدماتی (تربیت بدنی)

دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 243
حجم فایل 198 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مكانیك مقدماتی

تمام حركات و تغییرات در آنها از طریق نیروها انجام می شوند. ایجاد تغییر در نیروی موثر بر روی یك جسم برای حركت دادن آن جسم از وضعیت ساكن یا برای تغییر سرعت و یا جهت حركت آن جسم ، لازم و ضروری است. میزان تغییر در سرعت و یا جهت حركت یك جسم كه در اثر عمل یك نیرو ایجاد می شود، به بزرگی (اندازه) و جهت آن نیرو بستگی دارد. ارتباط مستقیم و كاملی بین تغییر یك نیرو و تغییر در حركت وجود دارد ، كه نیوتن این ارتباط را در سنجش بنام قوانین حركتی سه گانه نیوتن توضیح داده است. حركت در بدن انسان بوسیله دستگاه عضلانی- اسكلتی و تحت نظارت و كنترل سیستم عصبی انجام می شود. برای درك ارتباط بین نقش و ساختار دستگاه عضلانی- اسكلتی، آگاهی از قوانین حركتی نیوتول و دیگر مفاهیم اساس مكانیك بخصوص سینماتیك و سینتیك ضروری است.

مكانیك (Mechanics) علمی است كه نیروهای موثر بر روی اجسام مختلف و اثراتی كه این نیروها بر روی حركت، اندازه شكل، و ساختمان این اجسام دارند را مورد مطالعه قرار می دهد. بیومكانیك (Biomechanics) به مطالعه و بررسی نیروهای داخلی و خارجی موثر بر روی بدن انسان و اثراتی كه این نیروها بر روی حركت، اندازه شكل و ساختار بدن انسان دارند، می پردازد. مثلا هنگام ضربه زدن به یك توپ، عضلات بدن شما برای تنظیم و كنترل حركت در مفاصل، كشش روی استخوانهای پا ایجاد كرده، طوری كه شما می توانید در وضعیت سر پا باقی بمانید و پای ضربه زننده ، خود را به سمت توپ تاب دهید. 

 

سینماتیك (توصیف حركت): شاخه ای از علم مكانیك است كه حركت اجسام را توصیف كرده به علت و چگونگی پیدایش آنها سروكار ندارد. مثلا در یك حركت فاصله ای كه توپ طی می كند (مسافت)، سرعتی كه یك توپ بخود می گیرد و یا یكنواختی و یا تغییر حركت توپ (شتاب)، در حیطه سینماتیك بررسی می شوند. 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *