تحقیق و مقاله ای در مورد انفولانزای مرغی (پزشکی)

دسته بندی پزشکی
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 40
حجم فایل 70 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

توجه: این فایل میتواند هم به عنوان تحقیق و هم به عنوان مقاله و مورد استفاده قرار گیرد

(قابل ویرایش و اماده پرینت)Wordفرمت :

تعداد صفحات:40

این فایل به بررسی دقیق انفولانزای مرغی می پردازد و با داشتن سرفصل های بسیار و متنوع میتواند موضوع مذکور را به دقت برای شما عزیزان توضیح  دهد

چکیده:

آنفلانزای مرغی یك بیماری مسری در پرندگان است كه توسط ویروس A آنفلانزا ایجاد می شود . مرغ های مهاجر و مرغ های وحشی مخزن طبیعی ویروس های A آنفلانزا هستند .

آنفلانزای مرغی كه نوع به شدت بیماری زاست بیش از صد سال قبل در ایتالیا شناخته شده و به طاعون مرغی معروف بوده است .

از میان 15 زیر گونه اصلی ویروس آنفلانزای A فقط نژادهای زیرگونه های H5 و H7  بیماری شدیدا عفونی آنفلانزای مرغی را ایجاد می كند كه بسیار مسری است و در گونه های پرندگان آسیب پذیر شدیدا كشنده است .

مرغ ها و بوقلمون ها به همه گیری بسیار حساس هستند .تماس مستقیم یا غیر مستقیم پرندگان اهلی با ماكیان آبی به عنوان علت متداول شناخته شده بوده است .

بازار پرندگان زنده نیز نقش مهمی در انتشار اپیدمی دارد . پرندگانی كه بعد از آلوده شدن زنده می مانند حداقل برای 10 روز ویروس را از طیق دهان و مدفوع دفع می كنند و بنابراین زمینه انتشار بیشتر را فراهم می نماید . اردك ها برخلاف مرغ ها به این ویروس ها مقاوم هستند ومی توانند ناقل بدون علامت این ویروس ها باشند و بنابراین به انتشار بیشتر آنها كمك كنند. ویروس آنفلانزای مرغی به طور طبیعی فقط پرندگان و خوك ها را آلوده می كند . 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *