ماشین های راه سازی ـ لودر LI20E شركت هپكو 12 ص (معماری)

دسته بندی معماری
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 12
حجم فایل 112 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مقدمه :

از زمان بشر اولیه تاكنون ، انسان همواره سعی داشته تا با ابداع و بكارگرفتن آلات مكانیكی عوارض سطح زمین را بطریقی تغییر دهد تا نیازهای او را رفع كند .

وسایل ابتدایی كه توسط بشر اولیه در ساختن كلبه ها و سرپناه ها مورد استفاده قرار می گرفت با گذشت زمان به ماشین آلات پیچیده و عظیمی تبدیل شده است كه در ساختمان شاهراه ها و آسمانخراشها بكار میرود . قسمت بزرگی از این ماشین آلات در عملیات خاكی مورد استفاده قرار می گیرد . عملیات خاكی عبارت از تغییر شكل و تغییر مكان  مواد سطحی زمین می باشد .

بدون تردید ماشین آلاتی كه در آینده مورد استفاده قرار خواهند گرفت از جهت ظرفیت و قدرت كاربردی با ماشین آلات امروزی قابل مقایسه نخواهد بود و مهندسین راه و ساختمان در تكامل و حتی ابداع ماشین آلات مزبور نقش قابل توجهی بعهده خواهند داشت .

بعضی وسایلی كه در عملیات خاكی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند عبارت است از :

1ـ بیل ـ جرثقیل 2ـ جرثقیل 3ـ بیل مكانیكی 4ـ دراگلاین (برای حفاری استفاده می‌شود) 5ـ بیل مكانیكی با جام موكوس

علاوه بر این ماشین آلات بالا انواع دیگر ماشین آلات حفاری در كارهای ساختمانی بكار می رود همچنین انواع ماشین آلات جهت باركردن  كامیون ها وجود دارند یكی از این ماشین ها ، باركن كه بطور وسیع كاربرد دارد ماشین لودر یا بیل باركن چرخدار نامیده می شود . البته بیلهای باركن كه برودی زنجیر حركت می كنند نیز وجود دارند . بسیاری از این ماشین ها بخصوص نوع زنجیر دار آن ، خیلی شبیه به تراكتور می باشد.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *